22:19 / 17.06.17

Evropsko prvenstvo ostaje samo san: Rukometni Zmajevi poraženi u Beču

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine nije se uspjela plasirati na Evropsko prvenstvo nakon što je u posljednjem kolu kvalifikacija poražena na gostovanju kod Austrije rezultatom 34:32.

Marko Panić nije mogao sam u napadu FOTO: ARHIV

Naši najbolji rukometaši nešto slabije su otvorili meč, pa smo već u 4. minuti imali tri gola zaostatka, kada su domaćini imali vodstvo 4:1. Do 9. minute susreta izjednačili smo na 5:5, a potom sa još tri  gola (serija 4:0) stigli do vodstva 8:5.

VEZANA VIJEST: Austrijskom prijestolnicom odjekivala "Jedna si jedina

Do kraja prvog poluvremena Austrijanci su se uspjeli vratiti u igru, ili bolje rečeno poljski arbitri držali su ih u igri s velikim brojem isključenja za naš tim.

U finišu prvog poluvremena rukometni Zmajev imali su minimalno vodstvo, ali nas je jedna loša bačena kontra Grahovca koštala toga da na poluvrijeme odemo s minimalnim vodstvom. Austrijanci su uspjeli zabiti za 17:17, ali i "izvući" još jedno isključenje za našu selekciju.

U nastavku meča igralo se gol za gol. Iako je vodstvo uglavnom bilo na strani izabranika Bilala Šumana.

Petnaest minuta prije kraja utakmice desio se pad u igri naše reprezentacije, a Austrijanci su to znali iskoristiti. Naše poklone pretvarali su u brze kontre, a nakon što je stao šut Marka Panića, koji nas je držao u igri, igra naše selekcije se polako raspadala.

Seriju Austrije od 4:1 uspio je prekinuti gol Terzića sa sedam metara kojim je smanjio na 28:26 14 minuta prije kraja utakmice.

Uslijedio totalnih krah u igri naše nacionalne selekcije. Austrijanci su se brzo odlijepili na "plus 5" i deset minuta prije kraja poveli sa 31:26. Već tada bilo je jasno da će i 13. kvalifikacije za EURO biti još jedna propala misija.

VEZANA VIJEST: Austrija nije problem: U Beču nas "pljačkaju" Poljaci

Golovima Burića i Ovčine smanjili smo na 31:28, ali već u narednom napadu Austrije Burić je zbog trećeg isključenja zaradio crveni karton.

Stečenu prednost iz našeg kriznog perioda domaća selekcija znala je sačuvati i na kraju zasluženo slaviti rezultatom 34:32.