13:02 / 11.11.17

Preboljeli poraz u polufinalu: Zlatni ljiljani u borbi za evropsku bronzu bolji od Hrvatske

Autor: D. S.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu koje se završava danas u hrvatskom Poreču nakon što je s 3:0 u setovima porazila domaću selekciju.

Nakon jučerašnjeg poraza od Rusije u polufinalu, koji je iznenadio sve u našoj domovini, Zlatni ljiljani su u borbi za treće mjesto pokazali da su jučer jednostavno imali nešto lošiji dan, ali i da su Rusi nadmašili svoje realne mogućnosti.

Prvi set je naša selekcija rezultatom 25:21 riješila u svoju korist i tako povela s 1:0.

Dobar otpor domaćina u prvom splasnuo je u drugom setu, pa su izabranici Mirze Hrustemovića nakon pobjede 25:16 poveli s 2:0.

Na samom početku drugog seta odbojaši Hrvatske uspjevali su parirati selekciji prvaka Evrope, koji će danas predati titulu Rusiji ili Ukrajini.

Ipak, naš tim ubrzo je stvorio četiri poena prednosti koju je održavao sve do samog finiša trećeg seta i na kraju sa 25:18 zaključili maksimalnu pobjedu u borbi za bronzu sa domaćom selekcijom.

Iako smo od selekcije koja je osvajala sve moguće zlatne medalje uglavnom navikli na najviše mjesto na pobjedničkom postolju, pogotovo kada je riječ o Evropskom prvenstvu, ovoga puta morat ćemo se zadovoljiti najnižom stepenicom.

Kamo sreće da ovi zlatni momci imaju približnu podršku i sredstva kakve imaju reprezentacije u drugim sportovima, gdje bi im bio kraj.