Nakon današnje uspješno završene akcije, Gorska služba
spašavanja Stanica Sarajevo ponovo je dobila poziv, ovoga puta s druge
lokacije. Više osoba se izgubilo na području Bjelašnice i nije uspjelo pronaći
put nazad do polazne tačke.
- Dežurni tim je odmah reagirao, izašao na teren, pronašao
unesrećene te tako uspješno okončao i drugu akciju spašavanja u toku istog
dana. Svi unesrećeni su na sigurnom i kreću se prema vozilima.
Hvala našim spasiocima na brzoj i profesionalnoj reakciji! Apel
svim planinarima i posjetiocima planina: radi vlastite sigurnosti, kretati se
isključivo obilježenim i označenim planinarskim stazama – poručili su iz GSS-a
Sarajevo.
Gorska služba spašavanja Stanica Sarajevo danas je zaprimila
poziv i o povrijeđenom planinaru na području Bukovika. Dežurni tim je odmah po
pozivu izašao na teren i zbrinuo povrijeđenu osobu. Utvrđeno je da se radi o
prijelomu noge. Nakon pružene prve pomoći unesrećeni je sigurno transportovan
do prve tačke dostupne vozilima, gdje je predat ekipi Hitne medicinske pomoći
na daljnje zbrinjavanje.