open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Objavio vijećnik Vilić
Iz Naše stranke najavljuju: Kosi tramvaj iz snova koji bi povezao Baščaršiju i Vratnik
Sarajevo dobija turističku atrakciju između Baščaršije i Vratnika, poručuju iz Naše stranke
AUTOR: Faktor
15.04.2026. u 10:04
get url
text
FOTO: Timur Vilić/FB
Vijećnik Naše stranke u Općinskom vijeću Stari Grad Sarajevo Timur Vilić predstavio je ideju izgradnje kosog tramvaja koji bi povezivao Baščaršiju i Vratnik, a koji je zamišljen kao nova turistička atrakcija i moderan simbol Sarajeva.
Projekat se predstavlja kao rješenje inspirisano sličnim urbanim sistemima u evropskim i svjetskim gradovima poput Lisabona i San Francisca, uz cilj jačanja javnog prevoza i turističke ponude.
U planu su, kako je navedeno, početne analize trase i tehničkih mogućnosti, a inicijativa bi uskoro trebala biti upućena nadležnim institucijama.
Projekat se opisuje kao dugoročno transformativan za povezivanje gradskih padinskih dijelova sa historijskim jezgrom.
comment
prikaži komentare (1)
POVEZANO
2026 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.