open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Sramotno
U Srebrenici u kojoj je počinjen genocid nad Bošnjacima, najavljeno okupljanje za ratnog zločinca Ratka Mladića
Ratni zločinac je umro 27. augusta u Hagu, gdje je služio doživotnu kaznu nakon pravosnažne presude za genocid, zločine protiv čovječnosti i ratne zločine počinjene tokom rata u Bosni i Hercegovini
AUTOR: Faktor
30.08.2026. u 19:58
get url
text
Ratni zločinac je umro 27. augusta
Ratni zločinac je umro 27. augusta
FOTO: Instagram.com
U Srebrenici je za 2. septembar najavljeno okupljanje povodom smrti presuđenog ratnog zločinca Ratka Mladića, najvećeg zločinca na tlu Evrope nakon Drugog svjetskog rata.
Mladić, bivši komandant Vojske Republike Srpske, preminuo je 27. augusta 2026. godine u Hagu, gdje je služio doživotnu kaznu nakon pravosnažne presude za genocid, zločine protiv čovječnosti i ratne zločine počinjene tokom rata u Bosni i Hercegovini.
Činjenica da se okupljanje organizuje upravo u Srebrenici, mjestu koje je simbol stradanja više od 8.000 bošnjačkih muškaraca i dječaka ubijenih genocidu u julu 1995. godine je više nego sramotna. 
Srebrenica je grad u kojem se svake godine 11. jula odaje počast žrtvama genocida. 
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2026 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.