open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Damir Šišaković
Među pljačkašima zlatare u Sarajevu i "Sisački Hulk", razbojnik i zlostavljač, poznat po filmskom bijegu iz zatvora
AUTOR: Faktor/Jutarnji list
07.12.2024. u 16:27
get url
text
Damir Šišaković
Damir Šišaković
FOTO: Nel Pavletic/PIXSELL
Damir Šišaković koji se sumjiči da je zajedno sa Emirom Šenderovićem i Almirom Mehovićem opljačkao zlataru u Saračima na Baščaršiji više puta je osuđivan u Hrvatskoj zbog raznih krivičnih djela.
Šišaković je poznat i kao "Sisački Hulk" zbog filmskog bijega iz sisačkog zatvora. Naime, Šišaković je raširio rešetke na prozoru ćelije te tako izveo bijeg.
U zatvoru je bio zbog razbojništva u kladionici u Karlovcu iz 2014, a služio je kaznu od godinu dana. 
Šišaković je i na Županijskom sudu u Rijeci osuđen na pet i po godina zatvora zbog razbojništva i spolnog zlostavljanja 16-godišnjakinje, pisao je Jutarnji list.
Maloljetnoj djevojci je zaprijetio nožem i prisilio je da ode s njim u šumu, gdje je nad njom bludničio. Također, prisilio ju je da s bankomata podigne novac te joj uzeo 300 kuna. Suđenje je bilo zatvoreno za javnost zbog zašite maloljetne žrtve.
Damir Šišaković
Nakon bijega iz zatvora u Sisku, Šišakovića je policija veoma brzo uhapsila na Krku, a tada su u javnost procurili detalji da je 16-godišnjakinju, uz prijetnju pištoljem, odveo u šumu te, uz riječi "ovo možemo milom ili silom" razodjenuo i bludničio nad njom.
Inače, Damirov brat Dario Šišaković također je pokušao pobjeći iz zatvora u Zagrebu, iz Remetinca, i to nedugo nakon Damirovog bijega iz Siska.
Dario Šišaković je 2012. godine osuđen na 15 godina zatvora zbog ubistva profesorice Dijane Ćulibrk.
Postupajuća tužiteljica Tužilaštva KS je za Damira Šišakovića, Emira Šenderovića i Almira Mehovića predložila Kantonalnom sudu u Sarajevu određivanje jednomjesečnog pritvora.
Oni se sumnjiče da su poč̣inili razbojništvo u zlatarskoj radnji u ulici Sarači na Baščaršiji, a pritvor im je predložen zbog opasnosti od bjekstva, opasnosti da bi boravkom na slobodi mogli prikriti dokaze i zbog opasnosti od ponavljanja krivičnog djela.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2024 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.