U saobraćajnoj nesreći koja se desila jučer na autoputu Prijedor-Banja Luka, u Prijakovcima kod Banje Luke, povrijeđena je porodica ruskih državljana, koju su činili bračni par i malo dijete, saopćila je Ambasada Rusije u BiH.
U ovoj nesreći su na licu mjesta poginule dvije žene i muškarac. U udesu su učestvovala četiri vozila.
Iz Ambasade Rusije navode da su ruski državljani prevezeni u Univerzitetski klinički centar RS-a, da su u u kontaktu s nadležnim organima RS-a i pažljivo prate stanje žrtava. Teško su povrijeđeni.
U intervenciji su učestvovali i pripadnici policije i vatrogasno-spasilačke službe.