Pripadnici Oružanih snaga Bosne i Hercegovine danas su bili angažovani na gašenju požara na odlagalištu otpada Uborak u Mostaru, saopćeno je iz Ministarstva odbrane Bosne i Hercegovine .
Kako je navedeno, pripadnici Artiljerijskog bataljona 4. pješadijske brigade Oružanih snaga BiH su na terenu i zajedno s vatrogasnim jedinicama i drugim nadležnim institucijama učestvuju u obuzdavanju požara.
Ministarstvo odbrane BiH je saopćilo da je cilj angažmana zaštita života ljudi i materijalnih dobara.
Zbog neposredne blizine požarišta, poduzete su i preventivne mjere kako bi se spriječila svaka moguća prijetnja kasarni "Miralem Jugo". To je, kažu, zahtijevalo visok stepen pripravnosti i kontinuirano angažovanje ljudskih i materijalnih resursa Oružanih snaga BiH.
- Oružane snage Bosne i Hercegovine ostaju u službi svih građana, spremne da pruže pomoć u kriznim situacijama i odgovore na sve izazove - saopćilo je Ministarstvo odbrane Bosne i Hercegovine.
Požar je u popodnevnim satima ugašen, a pričinjena je velika materijalna šteta na objektima u okviru deponije.