open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Privedeni u subotu
U pratnji jakih policijskih snaga: Tužilaštvu predata dvojica osumnjičenih za podstrekavanje na ubistvo Kostića
AUTOR: B. S.
13.01.2025. u 19:01
get url
text
FOTO: Arhiv/B. S.
Jelenko Kopranović zvani Sjenica i Jovica Grujić, obojica iz Banje Luke, osumnjičeni za podstrekavanje na ubistvo Dejana Kostića Dele, predati su u nadležnost tužilaštva u ovom gradu.
Nakon što ih ispita postupajući tužilac, bit će donesena odluka da li će im predložiti određivanje pritvora.
Jelenko Kopranović Sjenica i Jovica Grujić
FOTO:
B. S.
1 od 4
left-arrowright-arrow
Ispred restorana Stara Ada u Banjoj Luci ubijen Dejan Kostić
Kopranović i Grujić su privedeni u subotu uveče, a nakon dvodnevne kriminalističke obrade u policijskim prostorijama, uz jake mjere sigurnosti večeras su sprovedeni u Tužilaštvo Banja Luka.
Kostić je ubijen 11. januara u 18.50 sati na parking prostoru restorana Stara Ada u Banjoj Luci.
Kao direktni izvršilac osumnjičen je Nemanja Sjenica, sin Jelenka Kopranovića, koji je od tada u bjekstvu.
Osim za njim, policija traga i za Nikolom Kosom koji se sumnjiči za krivično djelo pomaganje u teškom ubistvo, odnosno da je navodno vozio Sjenicu nakon zločina.
Kostić je upucan iz pištolja sa dva hica u glavu, a u trenutku ubistva kod sebe je imao oružje.
Svemu je prethodila svađa u banjalučkom restoranu između Kostića sa jedne i spomenutih osoba sa druge strane.
Svi su iz kriminalnog miljea, više puta su hapšeni i osuđivani, a neki i za najteža krivična djela.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2024 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.