open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Pod jakom pratnjom
Velika akcija u dva kantona: Počelo dovođenje uhapšenih u sarajevski MUP
Akcija se provodi zbog neovlaštenog prometa opojnim drogama, iznude, izazivanje opće opasnosti i drugih protivpravnih radnji
AUTOR: Faktor
27.08.2026. u 10:10
get url
text
Velika akcija u dva kantona: Počelo dovođenje uhapšenih u sarajevski MUP
Pod jakom policijskom pratnjom, osobe uhapšene u jutrošnjoj akciji Catering dovode u sjedište Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo.
Akcija se provodi na području Kantona Sarajevo i Srednjobosanskog kantona. Realizuju je policijski službenici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo, pod nadzorom Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo i u saradnji sa službenicima Obavještajno-sigurnosne agencije Bosne i Hercegovine i Uprave policije MUP-a SBK.
Istragom je obuhvaćeno više od deset osoba.
Cilj akcije je, kako su saopćili iz MUP-a KS, dokumentovanje krivičnih djela neovlaštenog prometa opojnim drogama, iznude, izazivanje opće opasnosti i drugih protivpravnih radnji.
- Na više od 20 lokacija u toku su pretresi objekata i motornih vozila koje koriste osumnjičeni - naveli su iz MUP-a KS.
Među uhapšenima su Admir Arnautović, poznatiji kao Šmrk, te Anel Sejfović.
Obuhvaćen je i Mirsad Mujkić, vlasnik pekare "Nerro", a u kontekstu ranijih događaja koji se odnose na bombe ispred objekata "Slatko i Slano".
Iz MUP-a SBK je saopćeno da su jutros pretreseni kuća, okućnica i prateći objekti koje koristi M. A. iz Travnika.
Prema nezvaničnim informacijama, uhapšen je Mithat Asotić, direktor privatne zdravstvene ustanove "Medical Centar" i profesor Farmaceutsko-zdravstvenog fakulteta u Travniku.
comment
prikaži komentare (0)
2026 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.