Upravo sam pogledao svoju baštu — kruška je u punom cvijetu već dvije sedmice. Ako mraz sjedne ove noći kako meteorolozi najavljuju, ove godine nema kruška. Štetni mraz krajem aprila nije nešto neviđeno, ali ove godine je proljeće toliko rano krenulo da mi se čini kako će voćari po cijeloj Federaciji biti na velikom gubitku — a to se onda osjeti i na pijaci do jeseni.