Atletico Madrid i Arsenal su remizirali (1:1) u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka u Madridu, a gosti su razočarani suđenjem.
Smatraju da su oštećeni u 78. minuti poslije duela Hancka i Ezea. Glavni sudija Makkelie je pokazao na bijelu tačku, ali ubrzo promijenio odluku.
Otišao je do VAR sobe i odlučio da penala nema, iako se zaista čini da je kontakt postojao.
Trener Arsenala Mikael Arteta nakon meča je kazao.
- Bio je čist penal na Ezeu, ne razumijem zašto je poništen. Prva dva penala su bila. U Premier ligi nikada ne bi bili dosuđeni, ali ovo je Liga prvaka - rekao je Arteta.
Arsenal sada ima priliku da u revanšu izbori prolaz dalje i vjeruju u engleskom klubu da će se to i desiti.