open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Jak zemljotres na Kipru
Austrijanci trenirali, zemlja zadrhtala
AUTOR: Faktor
12.11.2025. u 14:37
get url
text
FOTO: ÖFB | Christopher Kelemen
Od ponedjeljka se austrijska reprezentacija priprema u blizini Pafosa za završnicu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo protiv Kipra (subota) i Bosne i Hercegovine (utorak)  u savršenim uvjetima. Tim Ralfa Rangnicka uživa u kasnoljetnim temperaturama i idealnoj infrastrukturi jednog luksuznog resorta na Kipru.
U srijedu je idilu prekinuo zemljotres jačine 5,3 stepena po Richterovoj skali. Otprilike u 11:30 sati (10:30 po srednjoevropskom vremenu), tokom treninga austrijske reprezentacije, ostrvo se zatreslo. Epicentar je bio 13 kilometara od Pafosa. Potres se, navodno, osjetio i u Izraelu te Libanu.
Na tribinama pored terena, prema svjedočenjima, mogle su se osjetiti blage vibracije. Igrači su u tom trenutku obavljali zagrijavanje i, čini se, nisu mnogo primijetili višesekundni potres.
Za sada nema informacija o povrijeđenima ili šteti. Ipak, poznato je da potresi ove jačine mogu izazvati pukotine na starijim građevinama.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2024 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.