Slavili smo večeras protiv Rumunije i pokazali snagu.
Imamo osiguran baraž i sada posljednji meč u Beču. Izmjene su učinile veliki posao i Rumuni su na kraju bili na koljenima.
- Čestitke momcima. Sasvim miran razgovor sa moje strane na poluvremenu, bio sam zadovoljan... Idemo na utorak, idemo u Beč. Vodi se računa i o planu B. Želimo da imamo uvijek drugi plan, a danas smo to preko Harisa i Kerima - rekao je Barbarez.
Riječ je zatim dobio i Džeko.
- Drugo poluvrijeme je pokazalo da ovi momci imaju kvalitet. Gledao sam naš sastav prije utakmice, ja sam malo stariji, kvarim im prosjek. To je realnost, budućnost reprezentacije. Bude grešaka, ali to je iskustvo. Na greškama se uči. Prvo poluvrijeme nije bilo loše, ali bilo je grešaka.
Bekovi su zaspali, ali i ovi u sredini. Pokazali smo karakter drugo poluvrijeme, te su momci dali maksimum - kazao je Džeko za BHRT, te dodao.
- Zaslužili smo pobjedu. Rani gol je pomogao, pa onda i crveni koji je Nikola iznudio. Dobro se trenira, dobro se radi, nikad se nije bolje radilo. Još će biti bolje.
Barbarez je optimističan i za budućnost.
- Ovo je naš put. Pustite momke da igraju deset godina zajedno.
Džeko je prokomentarisao mlade igrače.
- Zasluge idu Spahiću, šefu, ima naših uvijek. Treba da se radi, ne treba da naša djeca igraju za druge reprezentacije. Esmir je zabio gol, Kerim je bio sjajan, dobili smo i Sameda. Haris je pogodio, drago mi je zbog toga. Nadam se da ćemo nači još nekog.
Barbarez je govorio o utakmici u Beču.
- Idemo sa velikim samopouzdanjem, želimo puni plijen. Sanjali smo ovu šansu, pola stadiona će biti naši navijači.
O susretu koji se igra u utorak govorio je i Džeko.
- I oni su pod pritiskom. Favoriti su, napredovali su, ali i oni nisu bili na Svjetskom prvenstvu ne znam koliko godina. Mi se potrošili danas, momci su dali maksimum, a teren je težak. Nadam se da će se teren popraviti u budućnosti. Trebamo se dobro odmoriti, a onda slijedi finalna utakmica. Kada su finala u pitanju, igra se da se dobije. Biće puno naših navijača, bićemo spremni - istakao je kapiten.