Liga prvaka
Bayern pao u Rimu, PSG slavio teže od očekivanog
Večeras su odigrana dva susreta osmine finala Lige prvaka.
14.02.2024. u 22:51

Fudbaleri PSG-a su u prvom duelu odigranom u Parizu nadigrali Real Sociedad sa 2:0.

Mnogi su očekivali da će se francuski velikan lako obračunati sa Sociedadom, ali španski tim je u prvom dijelu pokazao da nije slučajno došao do nokaut faze Lige prvaka.

Sociedad je imao nekoliko velikih prilika u prvom poluvremenu da dođe do prednosti na Parku prinčeva, ali izostala je realizacija.

U drugom poluvremenu PSG je žestoko kaznio goste za promašaje i došao do prednosti.

Pogodak je postigao Mbappe u 58. minuti na asistenciju Marquinhosa.

Konačnih 2:0 postavio je Barcola u 71. minuti na asistenciju Ruiza.

Što se tiče susreta u Rimu, između Lazija i Bayerna (pobjeda italijanskog tima sa 1:0), on nam nije ponudio onoliko koliko se očekivalo sve do 67. minute.

Tragičar Bavaraca bio je Upamecano koji je skrivio penal i dobio crveni karton.

Siguran sa 11 metara bio je Immobile, za veliku radost domaćeg tima.

Iako je Bayern bio apsolutni favorit pred početak ovog susreta, na kraju je ipak doživio poraz.

Bavarci će priliku za popravni imati u revanšu koj je na programu 5. marta.