Liga prvaka
Bayern u derbiju večeri savladao Manchester United, Dedić kao kapiten predvodio Salzburg do pobjede
Večeras su odigrani susreti prvog kola grupne faze Lige prvaka u grupama A, B, C i D.
20.09.2023. u 22:53

U derbiju večeri u Minhenu sastali su se Bayern i Manchester United, a Bavarci su slavili rezultatom 4:3 (grupa A).

Bavarce je u 28. minuti u vodstvo doveo Sane, a četiri minute kasnije Gnabry povećava prednost tima iz Minhena.

Hojlund je u 49. minuti vratio nadu Unitedu.

Na 3:1 povećao je Kane iz penala u 53. minuti. Casemiro u 88. minuti smanjuje na 3:2, a Tel u 92. minuti povećava prednost Bayerna.

Konačnih 4:3 postavio je Casemiro svojim drugom golom u 95. minuti.

Arsenal je u duelu grupe B savladao PSV sa visokih 4:0.

Golove za Topnije postigli su Saka u osmoj, Trossard u 20. Gabriel Jesus u 38. i Odegaard u 70. minuti.

U drugom meču ove grupe sastali su se Sevilla i Lens, a konačan rezultat susreta glasio je 1:1.

Susret grupe C donio nam je duel u Portugalu, gdje su se sastali Braga i ekipa Napolija, a aktelni prvak Italije je slavio sa 2:1.

Salzburg je u grupi D kao gost nadigrao Benficu. Konačan rezultat utakmice glasio je 2:0. Za Salzburg su pogađali Šimić u 15. i Gloukh u 51. minuti.

Bh. reprezentativac Amar Dedić na terenu je proveo cijeli susret, a treba istaći da je u ovom duelu bio kapiten austrijskog tima.

Real Sociedad je u drugom duelu ove grupe odigrao neriješeno sa Interom (1:1).

Strijelac za španski tim je bio Mendez u četvrtoj minuti, a bod Interu donio je Martinez u 87. minuti.