Elitni krug kvalifikacija
Bh. juniori savladali Švedsku, za EURO nam dovoljan bod protiv Francuza
Juniorska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Švedsku u meču 2. kola Elitne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
26.03.2022. u 19:52

Zmajići su u sjajnoj utakmici bili bolji od Švedsku sa 3:2, te su preuzeli lidersku poziciju u našoj grupi, nakon što je Češka ranije danas bila bolja od Francuske (1:0).

Šakota je doveo BiH u vodstvo golom u 23. minuti, a izjednačio je Ayari deset minuta kasnije. Kahvić je već u narednom napadu donio novu prednost Zmajićima, a u drugoj minuti sudijske nadoknade Vilhelmsson pogađa za 2:2.

I u drugom dijelu prvi do pogotka stižu izabranici Ivice Barbarića, a strijelac je nakon sat igre bio Bristrić. Do kraja meča rezultat se nije mijenjao.

U posljednjem meču grupne faze naš tim će 29. marta za direktan plasman na EURO igrati protiv Francuske. Zmajićima je dovoljan i bod kako bi osigurali plasman na smotru najboljih reprezentacija Starog kontinenta (plasman na EP izborit će samo prvoplasirane ekipe).