Rukomet
Bh. juniorke savladale Estoniju na startu Evropskog prvenstva
Ženska juniorska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je pobjedu u 1. kolu Evropskog prvenstva B Divizije koje se igra u litvanskoj Klapeidi.
10.07.2023. u 18:14

Nakon sjajnog otvaranja i vodstva naše selekcije sa 6:2, Estonija se uspjela vratiti i doći do neriješenog rezultata na poluvremenu (8:8). U nastavku meča naš tim je većim dijelom imao prednost, a u posljednju minutu bh. juniorke ulaze sa vodstvom od 20:19. Nakon još jedne odlične odbrane poveli smo sa 21:19, što je bio konačan rezultat meča.

Igračica utakmice u našem timu bila je sjajna Amna Pidro sa 12 odbrana i procentom od 40 posto odbranjenih udaraca. Amna Mehinagić je postigla pet golova, Ljiljana Ćesto četiri, Zahida Zajmović i Amina Hadžiabdić po tri, a Lea Bošnjak, Alena Latifović i Ema Majkić po dva.