Bh. trener ispao iz lige, navijači "zapalili" stadion
AUTOR: Faktor
19.05.2024. u 18:31
Hansa Rostock predvođenja bh. trenerom Mersadom Selimbegovićem ispala je iz druge u treću njemačku ligu.
Hansa je u posljednjem kolu pred domaćim navijačima izgubila od Paderborna sa 2:1, iako su imali prednost od 48. minute. Gosti su preokrenuli golovima u 72. i 87. minuti.
Takav rasplet nije se svidio domaćim navijačima koji su napravili nemile scene. Počevši od treće, od ukupno šest minuta nadoknade, huligani su počeli divljati, zapalili su brojna pirotehnička sredstva, ubacivali petarde u teren, a gusti dim nadvio se nad cijelim stadionom. Sudija nije imao izbor nego dvije ekipe poslati ranije u svlačionicu.
Kada se situacija smirila, poslije dvadesetak minuta pauze, utakmica je odigrana do kraja.
Hansa Rostock je bivši prvak Istočne Njemačke.