Dušan Kerkez, bivši fudbalski A reprezentativac Bosne i Hercegovine, mogao bi voditi jednu reprezentaciju u duelu protiv Zmajeva u sklopu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje će se 2026. godine igrati u Meksiku, Kanadi i Sjedinjenim Američkim Državama.
Kako pišu
kiparski mediji bivši trener Čukaričkog trenutno je prvi kandidat za preuzimanje kormila reprezentacije Kipra. Kerkez je Banovo brdo napustio 2023. godine, a trenersku karijeru nastavio je u Bugarskoj, gdje je postao prvi trener Boteva iz Plovdiva. Dobar rad u ovom klubu privukao je pažnju ljudi iz kiparskog Saveza, koji su ga kako navodi
Gazzetta, kontaktirali i pozvali na mjesto selektora.
Navodno, imao je uspješne razgovore sa predsjednikom Saveza, Giorgosom Koumasom i mogao bi naslijediti Sofronisa Avgoustisa koji je prešao u Apollon.
Kerkez je proveo 14 godina na Kipru, stekavši popularnost i priznanje u ovoj zemlji. Najznačajniji period svog boravka na Kipru proveo je u AEL-u iz Limasola, gdje je prvo nastupao kao igrač, a zatim preuzeo ulogu trenera. Njegovo dugogodišnje iskustvo na Kipru svakako predstavlja veliku prednost u razmatranju njegovog potencijalnog angažmana kao selektora.
Kipar će kvalifikacije za Mundijal otvoriti 21. marta 2025. godine na domaćem terenu protiv San Marina, a tri dana kasnije gostovat će u BiH.
Bivši Zmaj sa bugarskim timom igrao dvomeč sa Zrinjskim u trećem pretkolu Konferencijske lige, a Mostarci su bili uspješniji sa ukupnih 3:2 (2:0, 1:2).
Kerkez je za reprezentaciju BiH odigrao pet utakmica, a debitovao je kod Blaža Sliškovića 2004. godine protiv Makedonije.