Uspješna generalka
Borac pobjedom protiv Krumovgrada završio pripreme u Turskoj
Banjalučki Borac, jesenji prvak Premijer lige Bosne i Hercegovine, upisao je prvu pobjedu na priprema u Antalyji.
05.02.2024. u 14:59

Tim Vinka Marinovića u generalnoj provjeri pred nastavak takmičenja u Kupu Bosne i Hercegovine i Premijer ligi BiH savladao je bugarski Krumovgrad, trenutno desetoplasirani tim tamošnjeg prvenstva.

Borac je poveo u devetoj minuti golom Kvržića, a već u 15. minuti Vuković je uduplao prednost Banjalučana.

Bugari su golom Yuseina u 35. minuti smanjili zaostatak, da bi tri minute poslije Kulašin vratio Borcu dva pogotka suficita.

Krumovgrad je u drugom poluvremenu preko Toneva u 56. minuti uspio ublažiti poraz.

Banjalučani su na pripremama u Turskoj izgubili od Baltike (2:0), Pyunika (2:0), Tirola (1:0), a remizirali su protiv Dinamo Mahačkale (1:1).

U nedjelju će Borac u Banjoj Luci protiv Zvijezde 09 igrati meč osmine finala Kupa BiH.