Borcu puni plijen protiv Zvijezde 09, mladi reprezentativac BiH ponovo maestralan
Autor: Faktor
17.03.2024. u 19:55
David Vuković
Fudbaleri Borca nastavljaju s pobjedama u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.
Korak bliže naslovu prvaka Bosne i Hercegovine Banjalučani su došli poslije 23. kola bh. elite u kojem su pred svojim navijačima savladali Zvijezdu 09 rezultatom 3:1.
Ponovo je kod Borca maestralan bio David Vuković, novopečeni mladi reprezentativac BiH i definitivno otkrovljenje Vinka Marinovića ovog proljeća.
Vuković je u prvom poluvremenu izborio penal nakon što ga je nepropisno u šesnaestercu zaustavio Mulalić. Sa bijele tačke je u 38. minuti precizan bio Kvrčić.
U nastavku utakmice Vuković se upisao u strijelce i uduplao vodstvo domaćih. Kao i u utakmicama s GOŠK-om i Zrinjskim odvažio se na udarac sa distance i bio precizan.
Gosti su uspjeli smanjiti u 79. minuti preko Vadzea, ali je pitanje pobjednika riješio Terić golom u 89. minuti.
Borac za poraz ne zna 22 utakmice, a Zvijezda 09 upisala je 16. poraz u sezoni.
Banjalučani na reprezentativnu pauzu odlaze sa 12 bodova viška u odnosu na drugoplasirani Zrinjski.