Prva liga FBiH
Čelik u komšiluku upisao prvu tricu, Stupčanica razbila Bratstvo, ljepotica kola u Gradačcu
Utakmicama u Doboju kod Kaknja, Olovu i Gradačcu kompletirano je treće kolo Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.
27.08.2023. u 18:57

Do prvog trijumfa nakon dva uvodna remija stigli su fudbaleri zeničkog Čelika koji su u komšijskom okršaju u Dobojku kod Kaknja nadigrali Mladost sa 1:0.

Gol vrijedan tri boda za Čelik postigao je iskusni Kenan Horić u 25. minuti.

Čelik sada ima pet bodova, a Mladost će svoje prve bodove morati tražiti u nekoj narednoj utakmici.

Drugu ovosezonsku pobjedu upisala je Stupčanica koja je u Olovu razbila gračaničko Bratstvo sa 3:0.

Poveli su domaći u nadoknadi prvog poluvremena pogotkom Mehanovića, u 80. minuti Adebayo je uduplao prednost, a Ljuca u 82. minuti postavio konačan ishod.

Ljepoticu kola na stadionu Banja Ilidža u Gradačcu odirgali su Zvijezda i TOŠK. Završeno je 3:3, a navijači su mogli uživati u sjajnoj fudbalskoj predstavi. Povela je Zvijezda sa 1:0, TOŠK je preokrenuo na 2:1, zatim je Zvijezda povela sa 3:2, da bi u finišu gosti iz Tešnja došli do remija i prvog boda u sezoni. Zvijezda ima tri boda.

Meč u Gradačcu obilježili su Azer Kozić i Dino Dizdarević. Kozić, član Zvijezde postigao je hat-trick, kao i TOŠK-ov Dizdarević.

Tabelu nakon tri kola predvodi Sloboda sa devet bodova, a po sedam bodova imaju Stupčanica i Goražde.