open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Ko će biti 10. član?
Čelik zvanično u Premijer ligi, klubovi iz RS-a bez licenci!
AUTOR: Faktor
22.06.2026. u 18:36
get url
text
FOTO: SporBC/Dino Kurbegović
NK Čelik se i zvanično vratio u Premijer ligu BiH nakon što je danas dobio licencu za učešće u elitnom rangu bh. fudbala.
Zeničani se zasluženo vraćaju u elitu i njihov povratak će definitivno dati dodatni štimung najvećem rangu bh. fudbala.
Međutim, i dalje je ostala nepoznanica ko će biti 10. učesnik Premijer lige za novu sezonu.
Kako je saopćeno iz FS BiH odlukom Komisije za licenciranje Čelik je dobio licencu, dok BSK Banja Luka i Letoar nisu.
Dva kluba iz RS-a imaju osam dana da se žale Drugostepenoj komisiji za licenciranje kako bi dobili pravo nastupa u eliti. 
Dakle, još neko vrijeme će vladati enigma ko će biti 10. član Premijer lige za narednu sezonu.
Od ranije su to Borac, Zrinjski, Sarajevo, Velež, Željezničar, Široki Brijeg, Radnik Bijeljina i Sloga Doboj te od danas Čelik.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2026 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.