Škotska, 21. kolo
Celtic slavio protiv Rangersa, navijači domaćih opet podržali Palestince
Fudbaleri Celtica slavili su u Old Firmu savladavši najvećeg rivala Glasgow Rangers sa 2:1.
30.12.2023. u 16:20

Domaći su do prednosti stigli u 25. minuti kada je Paulo Bernardo nakon kornera matirao golmana Jacka Butlanda.

Celtic je sjajno otvorio i drugi dio, a već u 47. minuti Kyogo Furuhashi pogađa za 2:0.

U 71. minuti crveni karton je dobio Leon Balogun, što je ujedno bio i kraj nadanjima da gosti mogu do bod(ova)a.

Sve što su uspjeli uraditi bio je počasni pogodak koji su postigli u 89. minuti.

Trena naglasiti kako su navijači Celtica i ovaj put iskoristili priliku da pruže podrušku narodu Gaze nad kojima teror prvode Izraelci. Najvatreniji fanovi domaćeg tima mahali su zastavama Palestine uprkos što im je klub nekoliko puta zabranio da to rade, a neki su zbog toga i kažnjeni.