Chelsea i Liverpool podijelili bodove, četiri pogotka u prvom poluvremenu
Chelsea i Liverpool su na Stamford Bridgeu u derbiju dana odigrali 2:2.
02.01.2022. u 19:25

Chelsea je u susret ušao bez Lukakua kojeg je trener Tuchel kaznio zbog izjava koje je dao za italijanske medije, a u kojima je kritikovao njegov način rada.

Gosti su došli do vodstva golom Manea u devetoj minuti. U 27. minuti Liverpool udvostručuje prednost, strijelac je bio Salah.

Kovačić sjajnim pogotkom u 42. minuti smanjuje rezultat na 2:1. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Pulišić na asistenciju Kantea donosi izjednačenje.

Liverpool je ponovo mogao do vodstva u 57. i 59. minuti, međutim Salah i Mane su bili neprecizni. U 62. minuti Pulišić je imao priliku da postigne drugi pogodak na večerašnjem susretu ali Kelleher je sjajno odbranio.

Do kraja susreta je rezultat ostao nepromijenjen.

Plavci se nalaze na drugom mjestu sa 43 boda, bod manje uz utakmicu manje imaju Redsi. Manchester City je prvi sa 53 boda.