Malme prvak Švedske
Cijela sezona stala u 90 minuta, meč trajao tri sata, na stadionu haos, uključili se alarmi
Malme je 23. put u historiji postao prvak Švedske.
12.11.2023. u 18:29

Cijela sezona u švedskom fudbalu stala je u  90 minuta, a Malme je u posljednjem kolu ugostio Elfsborg koji je stigao sa tri boda prednosti i remi mu je odgovarao za naslov prvaka.

Malme je uspio slaviti sa 1:0, a jedini gol na meču postigao je Kiese Thelin iz penala u 57. minuti.

Dvoboj u Malmeu trajao je tri sata, s obzirom da su tokom poluvremena navijači napravili haos.

Na sektoru gdje su bili smješteni fanovi Elfsborga zapaljena je zaštitna mreža. Došlo je i do sukoba navijača sa zaštitarima. Tek što se situacija smirila, a igrači izašli na travnjak, baklje su upalili i domaći navijači, a to je dovelo do uključivanja protupožarnog alarma na stadionu, što je bio poziv brojnim vatrogasnim ekipama. Igrači su ponovo morali prema svlačionicama.

Drugo poluvrijeme meča koji je počeo u 15 sati krenulo je oko 17.05 sati.

Švedski mediji pišu da je policija privela šest osoba i da niko nije povrijeđen.