Drama na derbiju
Cvikin Al-Arabi srušio lidera, ni titula nije nedostižna
Rusmir Cviko, trofejni bh. trener, ponovo je glavna tema medija u Kuvajtu.
12.04.2023. u 08:54

Naš trener je sa Al-Arabijem bio učesnik još jedne drame u šampionatu ove zemlje. U derbiju protiv lidera Al-Kuwaita ekipa bh. trenera slavila je gostujuću pobjedu rezultatom 3:2. I to na kakav način.

Al-Arabi je poveo u 39. minuti, a pogodio je Soula. Domaći su u 45. minuti ostali sa igračem manje, a Soula je u 57. minuti udvostručio prednost gostiju. Tada se činilo da je sve riješeno, ali je drama tek uslijedila.

Khenissi u 80. minuti realizuje jedanaesterac za 1:2, a devet minuta kasnije Ibraheem pogađa za 2:2.

Al-Arabi je do trijumfa stigao u 95. minuti kada je pogodio Kingsley Eduwo.

Ovim trijumfom Cvikina ekipa je došla na četiri boda zaostatka iza Al-Kuwaila, a sada ni titula nije nedostižna.

Zajedno za nekadašnjim trenerom A reprezentacije u Kuvajtu rade i pomoćnici Edin Prljača, te Elvis Karić.