Pet od pet
Cvikin Al-Orobah novu sezonu otvorio ubjedljivom pobjedom
Četiri pobjede u pripremnom peridu bile su odlična najava sezone za FC Al-Orobah.
15.08.2023. u 00:03

Prvoligaš iz Saudijske Arabije sjajnu seriju iz Turske, gdje su obavili pripreme, prenio je i na start nove sezone.

Al-Orobah, predvođen bh. trenerom Rusmirom Cvikom, nastavio je pobjedonosni niz i ostvario je premijernu pobjedu u prvom kolu prvenstva. Al-Orobah je slavio protiv Al Tarajia sa 3:0.

Beni Nkololo načeo je mrežu gostujućeg tima u 18. minuti, a u nastavku meča još dva gola postigao je Connor Pain. Nekadašnji reprezentativac Australije pogađao je u 53. i 89. minuti. Ekipa našeg trenera je dominirala tokom cijelog meča, pa gosti mogu biti zadovoljni što su kući otišli sa samo tri gola u mreži.

Zajedno sa Cvikom, kao njegovi pomoćnici, u stručnom štabu Al-Orobaha rade još trojica bh. trenera - Elvis Karić, Jasmin Trnovac i Aldin Kametović, te Jugoslav Trenchovski iz Sjeverne Makedonije.

Mladen Žižović koji sjedi na klupi Al Kholooda doživio je poraz na startu nove sezone, a njegov tim izgubio je od Al Jabalaina sa 0:1.