Superklasiko
Derbi svih derbija: Boca i River remizirali na prepunoj La Bomboneri
U spektakularnoj atmosferi na La Bomboneri po dvije lopte završile su u obje mreže
11.11.2018. u 21:54

Veliki argentinski derbi između Boca Juniorsa i River Platea u finalu Copa Libertadoresa završen je bez pobjednika.

U spektakularnoj atmosferi na La Bomboneri po dvije lopte završile su u obje mreže, pa će odluka o osvajaču Copa Libertadoresa pasti u revanšu.

Klubovi iz Buenos Airesa poznati su po velikom rivalstvu, jednom od najvećih u svijetu. Kada se igra gradski derbi gostujućim navijačima nije dozvoljeno prisustvo na stadionu. A tako je bilo i večeras.

No, bez obzira na to što gosti nisu imali podršku s tribina, uspjeli su ostati neporaženi i to nakon što su dva puta gubili.

Nakon pola sata igre nije bilo golove, ni velikih šansi, a onda spektakl u dvije minute.

Domaći su na prepunoj La Bomboneri poveli u 34. minuti golom Abile.  Gosti se nisu predavali i dvije minute kasnije Pratto je izjednačio na 1:1. Do poluvremena rezervista Benedetto donio je domaćinu novu prednost.

Konačnih 2:2 postavio je Izquierdoz koji je postigao autogol u 61. minuti.

Revanš se igra 24. novembra, a vrijedi napomenuti da gol u gostima ne vrijedi, pa će se u slučaju remija, nakon 90 minuta, bilo kojim rezultatom, igrati dodatnih pola sata.