Edin Višća je postigao dogovor s turskim Bašakšehirom.
Brzonogi bivši bh. reprezentativac potpisao je jednogodišnji ugovor s klubom u kojem je pružao blistave partije.
- Zajedno s pričom koja je počela 2011. godine, ostvarili smo brojne uspjehe, doživjeli nezaboravne trenutke u evropskim takmičenjima, zajedno slavili važne golove i asistencije na putu do pobjeda, te, što je najvažnije, osvojili titulu prvaka Super Lige. Edin Višća, koji je svojim igrama upisao ime u historiju kluba zlatnim slovima, ponovo se pridružuje porodici Bašakšehira - saopćili su iz ovog kkuba.
- Dobro došao kući, sine. Ponovo zajedno, ka istim ciljevima - dodali su.
Višća je za Bašakšehir odigrao 398 utakmica, postigao 110 golova i 118 puta asistirao.
Iz Bašakšehira je početkom 2022. godine prešao u Trabzonspor s kojim je, također, osvojio titulu turskog prvaka.
Zanimljivo, ukoliko Sarajevo preskoči prvu rundu kvalifikacija za Konferencijsku ligu, upravo će Bašakšehir i Višća biti naredna prepreka Bordo timu na evropskom putu.