open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Ponovo u Radničkom
Dudić spomenuo Žižovića, najavio reset ekipe, otkrio da li je i sportski direktor: Vratio sam se kući!
AUTOR: S. Mlaćo
15.06.2026. u 15:52
get url
text
FOTO: Radnički 1923 Kragujevac/Facebook
Feđa Dudić se vratio u Kragujevac.
Dudić je dvije sezone izborio plasman u Evropu s Radničkim, a sada se vraća na mjesto stare slave.
Očekivanja su velika, a posljednji angažman Dudić je imao u slovenskom Mariboru.
- Vratio sam se faktički kući. Nisam ni odlazio. Moram se prisjetiti prvo pokojnog kolege Mladena Žižovića. Stigao je na moju incijativu, a Bog je htio da ode prije vremena. Siguran sam da bi napravio velike stvari.
Stigao sam na incijativu Igora koji me zvao i kada sam bio u Mariboru, pitao me za odštetu u januaru kada sam bio u Mariboru. Učinio je velike napore da napravimo ovo što jesmo, te se želim zahvaliti svim ljudima iz Skupštine i da krenemo raditi nove stvari. Dosta stvari trebamo da uradimo, žao mi je što Slavko Perović nije ostao, a imali smo direktan razgovor.
Nisam sportski direktor, ja i Igor Konatar smo zaduženi za sklapanje ekipe, odnosno igračkog kadra. Ta funkcija me ne zanima, ali u ovom trenutku je tako. Mora napraviti reset u ekipi, tako smo i krenuli. Treba nam svježe krvi, dočekalo me dosta problema već sada. Nema kukanja, nećemo moći tako naprijed. Hvala navijačima na porukama kada sam odlazio, a i sada kada se pojavila mogućnost da se vratim. Vidio sam tu ljubav prema meni, a ponovo sam osjetio na dolasku u Kragujevac ljepotu oko srca i to te privlači. Sretan sam, vratio sam se kući - rekao je Dudić na press konferenciji.
Riječ je dobio i prvi čovjek Radničkog Igor Konatar.
- Za dvije godine sam sa Feđom postao prijatelj, a meni je dao obećanje kada je odlazio da će biti tu ako bude teško za klub. Ispunio je to, dogovorili smo se brzo. Složili smo se da nam je potreban reset, i ja sam izgubio energiju, ali sam je za par dana enormno vratio. Nećemo obećati ništa, ali hoćemo da ćemo dati 300 posto da vratimo Radnički gdje pripada. Feđa sam na usluzi, nema stajanja, sve je ispričano o Feđi. U meni ima saradnika za sve, te da u narednom periodu bijemo bitke i da budemo nasmijani - kazao je Konatar.
Dudić je dobio pitanje o ambicijama kluba.
- Prvi cilj je da klub ostane u ligi, ali da ne čekamo zadnji minut prvenstva. Sekundarni cilj je da probamo ući u play off, a naravno da će biti teže sada. Nisam najavljivao ni ranije Evropu, a izborili smo je. Neću da stavljam pritisak, a znate kakav fudbal možete očekivati. Uvijek ćemo ići na pobjedu, ali treba strpljenja. Totalni reset nas očekuje, trebat će određeni vremenski rok, te svi moramo biti zajedno. Od prvog dana je potrebno bodriti klub i da imamo energiju koju smo imali ranije.
Obavit ćemo razgovor sa navijačima, a neću bježati od problema. Nema stavljanja problema pod tepih, ali svi moramo biti na istom putu, na istom cilju... Jedva čekam prvu utakmicu, osjećam pozitivnu energiju, ali trebat će strpljenja - dodao je Dudić.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2026 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.