Džumhur u finalu Zagreb Opena
AUTOR: Faktor
08.06.2024. u 14:27
Damir Džumhur
Damir Džumhur plasirao se u finale Zagreb Opena nakon što je u tri seta nadigrao Oriola Roca Batallu.
Sarajlija je slavio sa 2:1 i to preokretom pošto je Španac dobio prvi set rezultatom 6:4.
Identičnim ishodom završila su dva naredna seta, ali u korist najboljeg bh. tenisera.
Bila je ovo repriza polufinala Challengera odigranog prije tri sedmice u Tunisu, gdje je teniser iz Barcelona sa 6:3, 7:6 bio bolji od Džumhura, a kasnije i došao do pobjedničkog trofeja.
Sada će se za trofej boriti Džumhur, a u nedjeljnom finalu će igrati protiv jednog od domaćih predstavnika - Mateja Dodiga ili Luke Mikruta.
Džumhuru plasman u finale donosi skok od 12 pozicija i na narednoj ATP-listi mogao bi se popeti na 116. mjesto. Ukoliko osvoji titulu, može očekivati i bolji plasman.
Ukupni nagradni fond Zagreb Opena iznosi 74.825 eura. Pobjedniku će pripasti nagrada od 10.200 eura, a poraženi finalista dobit će utješnih 6.015 eura.