Turska
Edin Višća strijelac u pobjedi Bašakšehira
Fudbaleri Baškašehira upisali su šestu pobjedu u ovoj sezoni turske Superlige nakon što su s 2:1 slavili u gostima kod Ankaragucua.
10.01.2021. u 15:57

Aktuelni prvaci Turske, koji ove sezone ne igrao na nivou iz prošle, poveli su u 17. minuti susreta, a strijelac vodećeg gola za goste bio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća. Brzonogom fudbaleru ovo je bio peti prvenstveni pogodak.

Ipak, prednost istanbulskog sastava nije dugo trajala jer je već u 21. minuti Cekici pogodio za izjednačenje.

Za šest ovosezonsku pobjedu Sova pobrinuo se Demba Ba pogotkom u 56. minuti utakmice.

U susret koji je odigran ranije danas Konya je poražena u gostima kod Karagumruka s 2:1. Šehić, Milošević i Hadžiahmetović su zaigrali od prve minute u sastavu gostujućeg tima, dok je Aničić sedmi poraz svog tima pratio sa klupe.

Ervina Zukanovića zbog povrede nije bilo u redovima pobjedničke ekipe.

Golove s utakmice Ankaragucu - Bašakšehir pogledajte OVDJE.