open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Sjajni golman
Emotivan oproštaj Vasilja: Za mene ste više od fudbala
AUTOR: Faktor
19.05.2026. u 13:34
get url
text
FOTO: Damir Hodžić
Nikola Vasilj neće u narednoj sezoni nositi dres St. Paulija.
St. Pauli se nije uspio spasiti od ispadanja u Drugu ligu Njemačke, a i pored toga bh. golman je dobio brojne pohvale. Držao je klub u sigurnoj zoni većim dijelom sezone, bio junak gotovo od prvog kola, ali pred kraj sve je palo u vodu.
St. Pauli je upao u krizu i nije se uspio spasiti. Ispadanje je aktiviralo i klauzulu koja je značila da sjajni golman odmah postaje slobodan. Sada se oglasio na društvenim mrežama i bio veoma emotivan.
- Draga St. Pauli porodico, nekada nije najteža stvar reći zbogom kada pobjeđuješ već zadržati dostojanstvo kada podbaciš. Prije pet godina sam došao kao golman, a odlazim kao neko ko je ostavio dio sebe u ovom klubu, gradu i među svim ovim ljudima.
Za mene će St. Pauli biti uvijek više od fudbala. Bit će ljudi koji su postali porodica, navijači koji su pjevali kada nije bilo razloga za pjesmu. Klub koji me naučio da lojalnost znači najviše u teškim vremenima.
Hvala svima koji su vjerovali, podržavali, kritikovali, stali i ostali uz nas kroz dobre i loše dane. Hvala mojim saigračima, stručnom štabu i svima koji su bili dio ovog putovanja.
Odlazim, ali dio mene ostaje ovdje zauvijek. U svlačionici, na terenu i svakom koraku koji sam napravio noseći ovaj dres. Možda nisam više član ovog kluba, ali ću ostati navijač zauvijek. Neke priče ne završe sretno, ali ne znači da nisu bile vrijedne. Žao mi je što nismo ostali tamo gdje pripadamo. Hvala za sve. Zbogom ili možda samo vidimo se ponovo jednog dana - napisao je Vasilj.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2026 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.