Eurogol Varge i upornost Redžića odveli Slogu u polufinale Kupa BiH
12.03.2024. u 17:18
Dobojlije prvi polufinalisti
Fudbaleri dobojske Sloge prvi su polufinalisti Kupa Bosne i Hercegovine.
Tim Vlade Jagodića danas je u revanšu četvrtfinala na stadionu dr. Milan Jelić u Modriči savladao Posušje rezultatom 2:0. U prvoj utakmici Posušaci su bili uspješniji rezultatom 3:2.
Prvu veliku šansu na utakmici imali su gosti. Rozić je izašao sam pred golmana Sloge i šutirao, ali je Šćekić izašao kao pobjednik.
Samo nekoliko minuta kasnije, u 18. minuti, Sloga je povela i nadoknadila deficit iz prvog meča. Gol za TV špice postigao je Varga.
U 34. minuti domaći su udvostručili prednost. Loše je reagirala odbrana Posušja, Marić je pokušao zagraditi loptu, Redžić je bio uporan i na kraju mu se to isplatilo. Pogodio je za 2:0.
Početkom drugog dijela gosti su mogli smanjiti preko Mandića koji u 50. minuti s pet metara trese prečku.
Prečka je bila saveznik Sloge i u 82. minuti poslije udarca Maglice.
Sloga je u drugom poluvremenu pažnju više obraćala na odbranu svoga gola. U svojim namjerama na kraju su i uspjeli plasiravši se u polufinale Kupa BiH.
Sutra igraju Zrinjski - Jedinstvo (15.30 sati) i Sarajevo - Borac (17.30 sati), a u četvrtak od 16 sati Velež i Široki Brijeg.