Osam najboljih
Evropski viceprvak ispao u Madridu: Ovo su svi četvrtfinalisti Lige prvaka
Autor: Faktor
13.03.2024. u 23:45
Atletico Madrid posljednji je sudionik četvrtfinala Lige prvaka. Tim Diega Simeonea poslije penal-drame eliminirao je Inter, prošlogodišnjeg finalistu elitnog takmičenja, odnosno aktuelnog viceprvaka Evrope.
Atletico Madrid je uspio nadoknaditi deficit iz prvog meča protiv Intera odigranog u Milanu (1:0). Tim Diega Simeonea u revanšu u Madridu poslije preokreta je slavio sa 2:1, što je bilo dovoljno za produžetke. U dodatnih 30 minuta nije bilo pogodaka pa su putnika u narednu rundu odlučili penali.
Poveo je Inter preko Dimarca u 33. minuti, a dvije minute kasnije poravnao je Griezman.
Za preokret Atletica i u konačnici nastavak bitke pobrinuo se Depay u 87. minuti.
Penal seriju pogotkom je otvorio Calhanoglu. Kod Atletica je precizan bio Depay.
Oblak je u drugoj seriji odbranio udarac Sancheza, a istaknuo se i golman Intera Sommer zaustavivši Nigueza.
Potom je Oblak odbranio udrac Klassena, a Riquelme pogodio za prednost Atletica.
Četvrtu seriju golom je otvorio Acerbi za poravnanje, a kod Atletica je precizan bio Correa.
Na kraju je Lautaro zapucao loptu visoko preko gola za plasman španskog predstavnika u naredni krug.
Osim Atletica u četvrtfinalu Lige prvaka gledat ćemo Borussiju Dortmund, Arsenal, Barcelona, Bayern, Manchester City, PSG i Real Madrid.
Žrijeb četvrtfinalnih parova bit će održan u petak od 12 sati.
Prve utakmice četvrtfinala igraju se 9. i 10. aprila, a revanši 16. i 17. aprila.