Turska, 21. kolo
Fener kiksao na domaćem terenu, Džeko ljut zbog izmjene, Krunić promašio pobjedu
Fudbaleri Fenerbahčea napravili su veliki kiks u borbi za šampionsku titulu u Turskoj.
21.01.2024. u 16:01

Istanbulski velikan pred domaćim navijačima u 21. kolu prvenstva remizirao je protiv Samsunspora (1:1).

Edin Džeko, kapiten fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine, igru je napustio u 70. minuti, a umjesto njega je ušao Michy Batshuayi, koji je tokom sedmice u utakmici Kupa postigao četiri gola.

Dijamantu očito nije "sjelo" to što mora napustiti teren u trenutku kada njegov tim ganja rezultat i traži gol za pobjedu, te je ljutito reagovao na saznanje da mora izaći iz igre.

Fener je poveo golom Irfan Can Kahvečija u 12. minuti. Džeko je imao nekoliko dobrih prilika, ali nije uspio da zatrese protivničku mrežu.

Debelo u sudijskoj nadoknadi rezervista Rade Krunić (ušao u 87. minuti) promašio je dobru priliku i pobjedu.

Gosti su izjednačili u 63. minuti, a strijelac je bio Emre Kilinc.

Fener sada ima tri boda prednosti ispred Galatarasaya, koji ima utakmicu manje (od 17 sati gostuje Trabzonsporu).