Konferencijska liga
Fenerbahče pao u Bugarskoj, Kartal ostao pri svome kada je u pitanju Džeko
Fudbaleri Fenerbahčea upisali su prvi ovosezonski poraz u Evropi.
09.11.2023. u 22:56

Turski tim poražen je u Bugarskoj od Ludogoretsa u četvrtom kolu Konferencijske lige rezultatom 2:0.

Bugari su poveli preko Piotrowskog u 18. minuti, a Rwan Seco je u sudijskoj nadoknadi postavio konačan ishod.

Ismail Kartal, trener Fenerbahčea, ostao je pri svome kada je status Edina Džeke u ovom takmičenju u pitanju. Dijamant je ponovo ostao bez minute, a navalni red gostiju predvodio je Michy Batshuayi.

Fenerbahče ima devet bodova, Nordsjaelland koji je ranije remizirao protiv Spartaka iz Trnave (1:1), sedam bodova, Ludogorets šest, a Spartak ima bod na kontu.

Aston Villa je u grupi u grupi u kojoj se nalazi bh. predstavnik Zrinjski savladala AZ Alkmaar preokretom 2:1.

Englezi su se izjednačili s poljskom Legijom na vrhu tabele. Obje ekipe dva kola prije kraja imaju po devet bodova, a Alkmaar i Zrinjski po tri boda.