Ludnica u Nizozemskoj
Feyenoord uputio čak 50 šuteva pa "na mišiće" prošao dalje, golman gostiju imao 23 odbrane
Prava ludnica viđena je sinoć u osmini finala Kupa Nizozemske.
09.02.2023. u 11:58

Feyenoord je u sjajnoj utakmici "na mišiće" izborio plasman u četvrtfinale, savladavši nakon boljeg izvođenja jednanesteraca ekipu NEC Nijmegena.

NEC je imao sve u svojim rukama i vodio 2:0. Djelovalo je da će tim iz Rotterdama biti eliminisan bez većih poteškoća.

Međutim, sve promijenilo u finišu meča.

Igrao se 90. minut kada je Feyenoord smanjio rezultat sa bijele tačke, da bi dvije minute kasnije došao do izjednačenja i izborio produžetke.

NEC je u produžetke ušao sa 10 igrača, s ozbirom da je jedan od igrača dobio crveni karton. To im nije predstavljalo problem pa na otvaranu prvog prudužetka dolaze do vodstva od 3:2. Feyenoord samo dvije minute kasnije ponovo dolazi do izjednačenja. U finišu drugog produžetka velikan iz Rotterdama dolazi do prvog vodstva na meču, međutim NEC uzvraća dvije minute kasnije za 4:4.

Pristupilo se izvođenju penala, u kojem su uspješniji bili igrači Feyenoorda.

Ovaj meč postaje još luđi kada se pogleda statistika, s obzirom na to da je Feyenoord uputio čak 50 šuteva, od toga čak 27 u okvir gola, a svega četiri udarca su završila u mreži.

Sa druge strane, NEC je šutirao 13 puta, a od šest šuteva u okvir gola, a čak četiri su završila u mreži.

Treba pohvaliti i golmana gostiju, Mattijs Branderhorst, koji je upisao čak 23 odbrane do penal-serije.