FK Sarajevo vrlo brzo očekuju pripreme za novu sezonu, a danas je i predstavljeno prvo pojačanje.
Bordo klub je zvanično potvrdio transfer Filipa Kosija, lijevog beka koji je na Koševo stigao kao slobodan igrač.
- Fudbalski klub Sarajevo potvrđuje angažman Filipa Kosija, koji je potpisao ugovor sa bordo klubom do 30. juna 2029. godine.
Dvadesettrogodišnji lijevi bek u Sarajevo dolazi kao slobodan igrač, a prethodni period bio je član slovenačkog NK Aluminij.
Kosi je fudbalsku karijeru započeo u NK Mura, sa kojom je osvojio titulu prvaka Slovenije u sezoni 2020/21. Tokom nastupa za NK Aluminij osvojio je Kup Slovenije, kao i titulu prvaka Druge lige Slovenije.
Filipu želimo dobrodošlicu u Sarajevo i mnogo uspjeha u bordo dresu - saopćeno je iz Titove 38b.
Sarajevo prve evropske mečeve igra 9. jula što znači da se očekuje početak priprema u naredne dvije sedmice.