Finiš kvalifikacija
Francuzi zabili 14 golova, Švicarska i Rumunija izborile EURO 2024, Izrael u baražu
Fudbalske reprezentacije Švicarske i Rumunije plasirale su se na Evropsko prvenstvo koje će se 2024. godine održati u Njemačkoj.
18.11.2023. u 22:40

Švicarci su kartu za EURO osigurali remijem protiv Kosova, dok su u Rumuni u direktnom duelu eliminisali Izraelce.

Ruben Vargas je u 47. minuti pogodio za vodstvo Švicarske, a Hyseni je u 82. minuti donosi izjednačenje.

Izrael, koji domaće utakmice igra u Mađarskoj, poveo je u 2. minuti protiv Rumuna, ali su gosti stigli do preokreta. Puscas je u 10. minuti izjednačio, a Hagi u 63. minuti pogodio za 1:2.

Ništa manje nije bilo zanimljivo ni u ostalim mečevima, posebno u Nici, gdje je Francuska deklasirala Gibraltar sa 14:0.

Trikolori su postigli 14 golova, što je rezultat koji rijetko viđamo na fudbalskim terenima. Ujedno, to je najveća pobjeda Francuske u historiji (do sada je najveći trijumf bio protiv Azerbejdžana - 10:0).

Direktan plasman osigurala je i Nizozemska koja je sa 1:0 savladala Republiku Irsku.