Turska, 28. kolo
Galatasaray u istanbulskom derbiju savladao Bešiktaš i vratio se na vrh tabele
Fudbaleri Bešiktaša su u derbiju 28. kola turske Super lige izgubili od velikog rivala Galatasaraya sa 0:1, javlja Anadolu.
03.03.2024. u 19:32

Ekipa Galate je kao gost na stadionu Tupras povela već u drugoj minuti autogolom Al Musratija.

Kerem Demirbay je izveo korner s lijeve strane, a u gužvi u šesnaestercu Al Musrati je nespretno glavom poslao loptu u vlastitu mrežu.

Obje ekipe su u nastavku imale nekoliko izglednih prilika, ali se na odmor otišlo kod minimalne prednosti Galatasaraya.

U drugom poluvremenu ponovo su oba tima prijetila, ali se rezultat nije mijenjao i Galatasaray je na kraju upisao važnu pobjedu u utrci za titulu turskog prvaka.

Bešiktaš je u 88. minuti ostao s igračem manje nakon što je Omar Colley zaradio direktan crveni karton zbog grubog starta.

Galatasaray je trenutno lider sa 75 bodova, Fenerbahče je drugi sa 73, potom slijede Trabzonspor s 46 bodova, koliko ima i četveroplasirani Bešiktaš.