Trijumf s igračem manje
Golman Borca odbranio penal: Jovetić u nadoknadi presudio Bugarima, Crnogorci ispred Srbije
Fudbaleri Crne Gore su u petom kolu grupe G kvalifikacija za EURO savladali Bugarsku rezultatom 2:1 i zadržali šanse da se plasiraju na takmičenje u Njemačkoj naredne godine
10.09.2023. u 20:02

Dvoboj u crnogorskoj prijestolnici završen je pobjedom Crnogoraca rezultatom 2:1.

Crna Gora je imala prednost od 45. minute kada je Stefan Savić pogodio za vodstvo.

U 58. minuti Crnogorci su ostali s igračem manje. Igor Vujačić je skrivio penal i zaradio drugi žuti karton. Udarac Kirila Despodova s bijele tačke odbranio je Milan Mijatović, čuvar mreže banjalučkog Borca.

Bugarska je brojčanu nadmoć iskoristila u 78. minuti. Pogodio je Preslav Borukov.

Crna Gora je mogla do pobjede u 86. minuti, ali je pokušaj Stefana Jovetića glavom nakon kornera zaustavila prečka.

Svoje šanse za prvu pobjedu u kvalifikacijama imali su i Bugari. Yankov je u 87. minuti šutirao tik pored gola, a samo minut poslije i Stoyanov je opasno zaprijetio, ali se rezultat nije mijenjao.

U šestoj minuti nadoknade Jovetić je nakon centaršuta sa lijeve strane pospremio loptu u mrežu za drugi trijumf Crne Gore u kvalifikacijama.

Crna Gora ima osam bodova i trenutno je drugoplasirani tim grupe G, sa dva boda zaostatka za vodećom Mađarskom i bodom više od Srbije, koja ima meč manje. Orlovi od 20.45 sati igraju u Litvaniji, koja ima dva boda. Mađarska je u ovom kolu slobodna.