Premijer liga
GOŠK u posljednjoj sekundi šokirao Željezničar i pokvario rođendansko slavlje na Grbavici
Fudbaleri GOŠK-a savladali su Željezničar na Grbavici u susretu 7. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 3:2.
15.09.2023. u 20:25

Prije tačno dvije godine navijači Željezničara na spektakularan način širom BiH proslavili su 100. rođendan kluba, a spektakl nešto manjih razmjera priređen je i danas kada su Manijaci obilježili 102. godinu od nastanka kluba.

Nošeni navijačima, kojih je nije ni kiša spriječila da u velikom broju dođu na Grbavici, fudbaleri Željezničara vrlo ofanzivno krenuli su od samog starta.

Drljo je prvi ozbiljnije zaprijetio u 11. minuti, ali je lopta otišla pored gola gostiju.

U 18. minuti Mekić je ubacio iz prekida, a Cocalić loše šutirao, odmah na drugoj strani GOŠK je uzvratio, a nakon sjajne akcije šutirao je Ramljak. Međutim, na golu Plavih se istakao Muftić.

Željo u vodstvo dolazi u 33. minuti.

Mekić je sjajno uplosio Ćosića na lijevoj strani koji je ubacio loptu u šesnesterac, šut Drlje je izblokiran, ali je Mekić pokupio odbijenu loptu i poslao loptu iza leđa Bobića za veliko slavlje na Grbavici.

Plavi su u 50. minuti mogli uduplati vodstvo. Lopta je došla do Krpića, ali je njegov udarac odbranio Bobić.

Ćosić je u 56. minuti šutirao, međutim lopta je otišla pored gola GOŠK-a.

Gosti do izjednačenja dolaze u 60. minuti preko Skorupa koji je postigao prelijep pogodak iz slobodnog udaraca.

Igrala se 74. minuta kada Hasukić postiže lijep pogodak za preokret tima iz Gabele.

Rezervista Haračić u 91. minuti pogađa za izjednačenje.

U posljednjoj minuti sudijske nadoknade Nižić šokira Grbavicu i pogađa za veliki trijumf svog tima.