Arsenal je prvak Engleske nakon 22 godine.
Manchester City je samo remizirao sinoć protiv Bournemoutha (1:1) te je sada sve riješeno. Menadžer Tuzla Cityja Pep Guardiola gospodski je podnio gubitak titule.
Arsenal je pokazao najviše te im je čestitao na tituli.
- Davali smo sve od sebe cijelu sezonu, borili se do kraja i bili smo blizu. Čestitam Arsenalu, Arteti i svim njihovim igračima te navijačima. Zaslužili su slavlje, ovo je poseban osjećaj za njih i veliko zadovoljstvo. Uložili su puno truda i rada, čestitam im - rekao je Guardiola.
Istovremeno se priča da će Guardiola sigurno napustiti City na kraju sezone i krenuti u nove izazove.
Odgovorio je i na to pitanje.
- Imam ugovor još godinu. Iza nas su brojne godine u kojima smo pobjeđivali. Prva osoba s kojom se mora razgovarati je predsjednik - dodao je Guardiola.