Premijer liga
Historijska noć u Gabeli: Sarajevo odlazi neporaženo, bod Bordo timu donio rezervista Hasić
Fudbaleri GOŠK-a i Sarajeva remizirali su u meču šestog kola Premijer lige u Gabeli rezultatonm 2:2.
02.09.2023. u 22:34

Bordo tim je u drugoj minuti zaprijetio preko Avramovskog, ali je na golu domaćih sjajno reagovao Bobić.

U 15. minuti Šero je šutirao, a stativa je bila saveznik gostujućeg tima.

GOŠK do vodstva dolazi u 41. minuti, a u listu strijelaca upisao se Šero.

Mihaljević u 58. minuti povećava prednost domaćih.

Pet minuta kasnije Sarajevo smanjuje zaostatak. Rezervista Hasić je šutirao, Bobić je loše reagovao i lopta je ušla u mrežu tima iz Gabele.

Isti igrač u 66. minuti sjajnim golom sa distance donosi izjednačenje Bordo timu.

Igrala se 78. minuta kada se u sjajnoj šansi našao Oliveira, ali se Bobić istakao među stativama.

Domaći su u finišu meča mogli do punog plijena, ali je odbrana Bordo tima u nekoliko navrata sjajno reagovala.

Simon Rožman je tako na klupi Bordo tima poslije tri pobjede doživio remi.

Za tim iz Gabele je ovo bio drugi remi ove sezone.

Treba istaći da je ovo bio historijski dan u Gabeli, s ozbirom da je na stadionu prvi put odigran duel pod svjetlima reflektora.