Kvalifikacije za EP
Hrvatska savladala Vels, Island bolji od Albanije
Ivan Perišić najzaslužniji je za trijumf Vatrenih
08.06.2019. u 16:57

Fudbalska reprezentacija Hrvatske ostvarila je drugu pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Vatreni su danas u Osijeku sa 2:1 savladali Vels. Domaći su poveli u 17. minuti kada je autogol postigao James Alexander Lawrence, koji je na ubacivanje Perišića loptu skrenuo u mrežu svoga gola.

Perišić je trećoj minuti drugog poluvremena udvostručio prednost Hrvatske i činilo se da je posao završen.

Međutim, rezervista Brooks u 77. minuti smanjio je na 2:1 i učinio finiš izuzetno zanimljivim. Ipak, rezultat se nije mijenjao, a izabranici Zlatka Dalića ovim trijumfom preuzeli su lidersku poziciju u Grupi E.

Do pobjede je stigao i Island koji je sa 1:0 u prvom meču 3. kola Grupe H na domaćem terenu savladao Albaniju. Trenutak odluke dogodio se u 22. minuti kada je Gudmundsson pogodio mrežu albanskog gola.