US Open Cup
Inter prošao u finale, Messi majstorijama rasplakao Beckhama
Argentinac Lionel Messi (36) briljira u dresu Intera iz Miamija. Nakon što je klub odveo do osvajanja Kupa Liga Amerike i Meksika, čime je postao najtrofejniji fudbaler u historiji, predvodio je svoj tim i do finala US Open Cupa.
24.08.2023. u 09:27

Cincinnati je do 68. minute vodio 2:0, ali onda je Messi odlično centrirao za Leonarda Campanu, koji je glavom zabio za smanjenje zaostatka.

Isti akteri donijeli su Miamiju dramatično izjednačenje i produžetke u 97. minuti, samo je tada Messi još efektnije asistirao za gol.

Zatim su se igrali produžeci, nakon kojih je rezultat bio 3:3, pa su uslijedili penali.

Messi je pogodio u raspucavanju, a Miami prošao u finale gdje ga čeka ekipa Houston Dynamo.

Davida Beckhama, suvlasnika i predsjednika Miamija, Messijeva sjajna partija je rasplakala.

Sjajni Argentinac brilijra otkako je došao iz PSG-a. Na osam utakmica za Miami ima deset golova i tri asistencije.