open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Zvanično
Jablaničanin Mario Kovačević preuzeo Dinamo
AUTOR: Faktor
04.06.2025. u 12:29
get url
text
Mario Kovačević
Mario Kovačević
Dinamov će u nadolazeću sezonu povesti novi glavni trener - Mario Kovačević. Dosadašnji strateg Slavena Belupa i formalno je preuzeo dužnost trenera udarne Dinamove ekipe s kojom će 18. juna krenuti u pripreme za novu takmičarsku godinu.
Kovačević dolazi nakon zapažene sezone u kojoj je njegov Slaven Belupo postao finalist Hrvatskog kupa, u prvenstvenoj utrci zauzeo konačno 5. mjesto pri čemu je uspio kreirati jasnu viziju igre uz dopadljiv fudbal i taktičku disciplinu.
Kovačević je rođen 17. maja 1975. godine u Doljanima, naselju u općini Jablanica u Bosni i Hercegovini. Igračku karijeru gradio je kao vezni igrač u Sarajevu, usljed ratnih zbivanja došao je u Hrvatsku i nastupao za Varteks, Belišće, Slaven Belupo, Međimurje, potom i za slovensku Naftu iz Lendave i albanski Dinamo iz Tirane. Trenerskim poslom bavi se od 2014. godine kad je sjeo na klupu svog nekadašnjeg kluba Međimurja. Vodio je potom i Varaždin gdje je preuzeo seniorsku ekiou, a radio je i s mlađim uzrastima. Trenirao je i Polet iz Svetog Martina na Muri, Podravinu iz Ludbrega, ponovno Međimurje, a značajan trenerski trag u HNL-u ostavio je na klupi Varaždina i Slavena Belupa.
Fascinantno je da je trener Kovačević sa svojim klubovima čak pet puta ušao iz treće u drugu ligu, a potom s Varaždinom izborio ulazak u elitni rang.
U Dinamo dolazi s vidljivim zanosom i optimizmom uz jasnu viziju igre kakvu bi želio implementirati.
- Prije svega želim zahvaliti Dinamu na ukazanom povjerenju i prilici da vodim najveći i najtrofejniji hrvatski klub. Svjestan sam očekivanja i odgovornosti koje sa sobom nosi ova uloga. Svjestan sam i sumnji, one su dio fudbalske svakodnevice, ali lično ih uopće nemam. S puno vjere i puno hrabrosti živjet ću i ovaj najveći fudbalski izazov. Drugačije ni ne znam… Dinamo mora igrati moderan, brz i atraktivan fudbal, duboko vjerujem da ćemo u tome i uspjeti - istakao je trener Kovačević.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2024 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.